Matematická olympiáda – okresné kolo, kat. Z5

vložené 15. 02. 2024 o 13:34

24. januára 2024 sa konal 73. ročník okresného kola Matematickej olympiády. Matematická olympiáda je súťažou jednotlivcov – žiakov základných a stredných škôl riešiacich úlohy z matematiky, ktoré ich motivujú k tvorivej činnosti. Je to oficiálna, uznávaná a veľmi známa súťaž, ktorej vyhlasovateľom je Ministerstvo školstva každý rok od roku 1950.

V kategórii Z5 sa  tento rok zúčastnilo 36 detí z celého okresu, z toho bolo 7 úspešných riešiteľov. Našu školu reprezentovali žiaci 5.A triedy: Adam Borot, Artuš Babrnák, Terézia Galádová  a Samuel Múka.

Medzi úspešných riešiteľov sa zaradil aj náš žiak Artuš Babrnák, ktorý sa umiestnil na vynikajúcom druhom mieste.

Srdečne blahoželáme!