Športujú aj učitelia

Bowling učiteľov

Horná Súča – Šumice

Učitelia  našej ZŠ sa v nepravidelných intervaloch stretávajú s kolegami zo ZŠ Šumice (Českej republika) v rôznych športových súťažiach. Po športe nasleduje spoločenské stretnutie, v ktorom diskutujeme nielen o športe, našich obciach, ale hlavne o školstve, školách, najmä o žiakoch, ich úspechoch i problémoch.

Doteraz sme súperili v tenise (3 x), kolkoch (3 x), florbale (2 x), volejbale i futbale. Chýbalo stretnutie v bowlingu.

19.2.2016 sme sa stretli v reštaurácii Bosco a súperili v 2 kolách. Verili sme si. Školské družstvá tvorili 3 ženy a 3 muži. Ostatní bojovali za seba v súťaži jednotlivcov.

Už 1.kolo naznačilo, že súper sa na nás svedomito pripravil a viedol o 27 bodov. V 2.kole sme sa spamätali, výrazne zlepšili a tesne zvíťazili.

Horná Súča : Šumice  1368 : 1351

V jednotlivcoch bol najúspešnejší Vojtech Laurinec (281) a Kristína Manová (240), ZŠ Šumice.

Potom sme v Hornej Súči spomínali, diskutovali, plánovali a neskoro večer sa spokojní rozišli. Dohodli sme sa na stretnutí v Šumiciach, bude to volejbal.

Keďže Šumičania u nás neboli 7 rokov, boli nesmierne prekvapení, čo za ten čas dokázala obec, škola a najmä žiaci.

BOWLING UČITEĽOV

V čase polročného vysvedčenia sa učitelia stretávajú v Magnus Centre na tradičnom bowlingovom turnaji. 28.1.2016 sa na turnaji predstavilo 20 účastníkov.

V minulosti o popredné umiestnenia bojovali najmä učitelia z Hornej Súče a ZŠ Trenčín, Kubranská. V súčasnosti pribúdajú ďalší mladí učitelia.

Napriek tomu najviac umiestnení na stupni víťazov opäť získali učitelia z Hornej Súče.

Exceloval pán zástupca Vojtech Laurinec, výborne mu sekundovala Mária Filipová.

Umiestnenie:

Ženy:   2. miesto  Mária Filipová