ZŠ Horná Súča - ZŠ Šumice – priateľský turnaj

vložené 04. 07. 2023 o 13:46

(V dramatickom priateľskom stretnutí sa zrodilo víťazstvo Hornej Súče 4:2)

V minulom roku v Šumiciach, v našom tradičnom priateľskom turnaji, jasne dominovali domáce družstvá, ktoré zvíťazili konečným rozdielom 5:1. Tento výsledok nás motivoval k oveľa dôslednejšej príprave a naši žiaci v tomto roku putovný pohár vybojovali opäť na svoju stranu.

Florbal žiakov:

Horná Súča : Šumice    2:3

Úvodný zápas turnaja zdobila bojovnosť a nasadenie na oboch stranách. Hostia sa prvýkrát ujali vedenia už v prvej minúte zápasu. Ďalšie minúty priniesli ešte 4 góly na oboch stranách. Hoci naši chlapci bojovali do posledných sekúnd, konečné skóre ukazovalo 2:3 v prospech chlapcov zo Šumíc.

Góly: Timotej Repa, Michal Mrázik

Prehadzovaná žiačok:

Horná Súča : Šumice    2:0 (25:22 / 25:20)

Po minuloročnej prehre naše dievčatá nenechali nič na náhodu a poctivo sa na zápas v prehadzovanej pripravovali. V tomto roku sa na ihrisku stretli opäť dve kvalitné družstvá. Prehadzovaná sa hrala na dva víťazné sety. V prvom i druhom sete si naše žiačky postupne vybojovali mierne vedenie, ktoré si dokázali udržať až do konca zápasu. V prehadzovanej si teda bod vybojovalo družstvo Hornej Súče.

Najlepšie hráčky: Ľudmila Hoťková, Timea Blahová

Vybíjaná žiačok:

Horná Súča : Šumice    16:4

Vo vybíjanej už tradične Horná Súča poskladala veľmi kvalitné družstvo. Niektoré hráčky majú skúsenosti z okresných i krajských súťaží z minulých rokov. I v zápase proti Šumiciam preukázali dievčatá svoju kvalitu a taktickú silu a zvíťazili s prehľadom vysoko 16:4.

Najlepšie hráčky: Eliška Surovčíková, Michaela Vašíčková, Ľudmila Hoťková

Florbal žiačok:

Horná Súča : Šumice    1:0

Vo florbale dievčat sa stretli kvalitné družstvá na oboch stranách. V prvom polčase sa naše družstvo ujalo vedenia 1:0. Radosť z druhého gólu nám vzala siréna, ktorá ukončila polčas ani nie sekundu pred naším druhým úspešným zásahom. Druhý polčas už góly nepriniesol a na tabuli v závere svietil výsledok 1:0 v náš prospech. Pochvalu v tomto zápase si zaslúži okrem našej jedinej úspešnej strelkyne najmä naša obrana a brankárka Karolína Gažiová.

Gól: Michaela Vašíčková

Malý futbal mladších žiakov:

Horná Súča : Šumice    8:2

V malom futbale mladších žiakov jasne dominovalo družstvo Hornej Súče. Na ihrisku vďaka poctivej hre a bojovnosti od brankára až po útočníkov, nedovolili Šumičanom spôsobiť drámu a vďaka 8 gólom pridali štvrtý bod na konto Hornej Súče v tomto turnaji.

Góly: Adam Horňák (4), Matej Lakatoš (4)

Futbal žiakov:

Horná Súča : Šumice    7:2

V poslednom zápase sa tradične stretli jedenástky Súče a Šumíc a zmerali si sily na futbalovom ihrisku. V tomto zápase naopak jasne dominovalo družstvo našich priateľov zo Šumíc, čím nám oplatili naše jediné minuloročné víťazstvo v Šumiciach. Hostia v dueli nastrieľali dovedna 7 gólov, pričom naši žiaci dokázali skóre skorigovať len dvoma zásahmi. V tomto zápase teda bod získali Šumice.

Góly: Michal Mrázik, Ján Ondračka

Učitelské maily

horna súča zelená škola

zelená škola

Copyright © ZŠ s MŠ Michala Rešetku Horná Súča 2012-2024 | Všetky práva vyhradené.

Tvorba web stránok - Ján Ďuriga