Deň Zeme - II. stupeň

vložené 21. 06. 2023 o 13:21

Obratnosť, šikovnosť, spoluprácu, trpezlivosť aj vedomosti si preverili aj žiaci II. stupňa v úlohách ku Dňu Zeme, ktoré absolvovali v piatok 2.6.2023.

Na jednotlivých stanoviskách ich čakali učitelia a asistenti z II. stupňa, ktorí im za splnené úlohy udeľovali body do výslednej tabuľky.

Druhostupniari sa naozaj snažili, povzbudzovali sa navzájom a vidina 1. ceny – sladkej torty – od hlavnej organizátorky p. uč. Balajovej – ich hnala vpred.

Štartovacím bodom v súťažení bolo obliecť sa do farieb našej Zeme. A tak prevládali na oblečení našich žiakov modré, zelené, hnedé príp. žlté farby.

Popri súťažení bolo kreatívnym prvkom aj oživenie/rozkvitnutie stromu vyrobenými kvietkami z papiera.

Heslo, ku ktorému indície získavali celý deň, bolo výsledným riešením  súťaže i prostriedkom na zamyslenie sa a zlepšenie vzťahu k našej planéte:

„Predstav si, že by stromy dávali WIFI signál zadarmo. Sadili by sme ich toľko, že by sme možno zachránili našu planétu. Škoda, že produkujú „len“ kyslík, ktorý my všetci dýchame...“

Ďakujeme za skvelý deň plný súťaženia, radosti a smiechu!

Jesenné prázdniny 2024
o 6 dní 4 hodiny