Dejepisná olympiáda – krajské kolo

vložené 29. 05. 2023 o 12:23

(Hornosúčanskí dejepisári sa nestratili ani v krajskom kole.)

Do krajského kola dejepisnej olympiády v tomto školskom roku postúpili traja naši žiaci: Nina Hlávková zo 7.A, Michaela Vašíčková z 8.A a Filip Peter z 9.A.

Pre nich to znamenalo ďalšie obdobie prípravy a štúdia odbornej literatúry.  Súťaž sa konala v priestoroch ZŠ Veľkomoravská v Trenčíne. Vo vysokej konkurencii z celého Trenčianskeho kraja (každá kategória mala 18 súťažiacich) sa nestratili, všetci traja sa stali úspešnými riešiteľmi, Nine chýbal len 1 bod do 3. miesta v kategórii E.

Nina Hlávková      4. miesto, ÚR

Michaela Vašíčková   10. miesto, ÚR

Filip Peter 12. miesto, ÚR

Sme hrdí, že na našej škole máme žiakov, ktorí sa vedia nadchnúť pre históriu a sú ochotní vynaložiť nemalé úsilie a čas, preukázať pevnú vôľu a vytrvalosť, a tak sa dopracovať k takýmto krásnym úspechom.

V živote sa určite nestratia a ešte budeme o nich počuť.