Škola v prírode - 4.A a 4.B

vložené 05. 05. 2023 o 14:17

V dňoch 24. – 28. 4. 2023 sa žiaci 4. A a 4. B so svojimi triednymi pani učiteľkami Lakatošovou a Hupčíkovou a p. uč. Levákom vybrali do školy v prírode.

Privítala nás krásna obec Terchová, ktorá je známa svojimi ľudovými tradíciami a povesťami o Jánošíkovi.

Pán šofér nás vysadil pred zrekonštruovanou chatou v osade Šípková. Počasie nám veľmi neprialo, zažili sme aj sneženie a postavili sme aj maličkého snehuliaka. Veľmi nám to však nevadilo, dni sme mali plné rôznych aktivít.

Každá izba si vymyslela svoj pokrik a názov, súťažili sme v poriadku na izbách, vo vedomostnom kvíze, športovej olympiáde, hľadali sme poklad, ozdobovali sme tašky, tričká, vyrábali náramky priateľstva, spievali sme trampské a detské piesne, svoje zážitky sme si každý večer zapísali do denníčkov.

Keď bolo pekné počasie, vybrali sme sa na vychádzku ku zvonici. Pochvalu si zaslúžia všetci vytrvalci, ktorí prekonávali samých seba na túre do Jánošíkových dier a na dlhej prechádzke do  Terchovej. Odmenou bol krásny výhľad z vyhliadky, úžasná výstava pohyblivých modelov vláčikov, fotenie pri soche Jánošíka, návšteva múzea a pohyblivého betlehemu. Nemohli sme zabudnúť ani nakúpiť si suveníry na pamiatku.

Večer sme sa vyšantili na diskotéke a zasmiali pri spoločnom pozeraní filmu. Každý si domov priniesol aj diplom a maličkosť ako cenu za rozličné úlohy a súťaže. Žiaci boli poslušní a statoční, lebo pre mnohých to bolo prvýkrát, čo trávili noc bez rodičov.

Vďaka patrí aj kuchárkam, ktoré nám chutne varili a nasýtili všetkých hladošov.

V piatok sme sa plní zážitkov vrátili domov.

o 63 dní 1 hodina