A Slovo bolo u Boha – recit. súťaž – krajské kolo

vložené 06. 02. 2023 o 11:31

29. ročník recitačnej súťaže „A Slovo bolo u Boha“ sa konal vo štvrtok 2.2.2023 na SOŠ pedagogickej v Trenčíne. Je to súťaž, v ktorej sa môžu recitovať nielen nábožensky zamerané texty, ale aj texty s morálnym posolstvom.

Našu školu reprezentovali v krajskom kole šiestačka Anička Gažiová a ôsmačka Lívia Gagová.

Súťaž prebiehala v piatich (vekom určených) kategóriách rozdelených na recitáciu poézie a prózy.

Anička recitovala v III. kategórii prózu od Sonje Tomićovej s názvom Spoveď. S poéziou od Rudyarda Kiplinga – Ak... sa v IV. kategórii predstavila zasa Lívia.

Obe dievčatá nás reprezentovali v najpočetnejších kategóriách, v ktorých mala porota naozaj ťažkú prácu – vybrať len 3 najlepších.

Naše dievčatá sa síce na stupienkoch víťazov neumiestnili, ale prežili veľmi pekné dopoludnie, v príjemnej atmosfére, s možnosťou vypočutia si rôznorodých prednesov od najmenších prváčikov až po stredoškolákov.

Ďakujeme za získané skúsenosti a určite sa do tejto recitačnej súťaže zapojíme aj o rok!