Hra kariérneho poradenstva

vložené 20. 09. 2022 o 16:05

Naši ôsmaci sa 20.9.2022 zúčastnili pilotného testovania novej on-line hry CAREER IN GAME. Hra kariérového poradenstva v meste plnom povolaní by mala uľahčiť žiakom orientáciu v povolaniach.

Každý dostal svoj kód a prihlásil sa cez test.c-game.cz do svojej hry. Síce v škole ôsmaci stihli prejsť len prvú úroveň, ale môžu sa ku hre vrátiť doma. Postupne si môžu prejsť viac ako 600 povolaniami, postaviť 133 budov a pozrieť si svoj profil.
Žiaci na záver povedali spätnú väzbu lektorkám z TeCeMka (Trenčianske centrum mládeže), ktoré ju zapracujú do zlepšenia kvality hry a posunú programátorom.

Sme radi, že sme mohli vyskúšať tento spôsob vlastnej profesionálnej orientácie.

Eva Múková, výchovná poradkyňa

o 63 dní 3 hodiny