Deň Zeme – II. stupeň

vložené 29. 06. 2022 o 11:48

V piatok 17.6.2022 sa dočkali aj druhostupniari a v príjemnom počasí sa mohli naplno zapojiť do aktivít ku Dňu Zeme.

Jednotliví učitelia sa rozostavili na pripravené stanovištia, ktoré im pridelila hlavná organizátorka – p. uč. Balajová.

Žiaci oblečení vo farbách zeme – hnedej, modrej, zelenej – postupne prechádzali jednotlivé stanovištia, na ktorých zbierali body, aby si nielen zmerali sily s ostatnými triedami a preverili svoje doterajšie vedomosti, ale aby sa aj niečo nové naučili, vystúpili zo svojej komfortnej zóny a zabojovali o hlavnú cenu – tortu pre víťazov.

V tomto školskom roku sa opätovne 1. miesto podarilo získať 9.B.

2. miesto obsadila 8.A a na 3. mieste sa umiestnila 5.B.

Všetci sme si však tento deň užili, veď pripomínať si dôležitosť ochrany našej Zeme je podstatné.

"Teraz, keď sme sa naučili lietať v povetrí ako vtáci a potápať sa ako ryby, ostáva nám už len jediné - naučiť sa žiť na Zemi ako ľudia."

G. B. Shaw