Tablá deviatakov

vložené 27. 06. 2022 o 10:14

V Hornej Súči je už tradíciou, že si deviataci každoročne vyrábajú tablo. Keďže táto tradícia trvá už naozaj dlho, pre deviatakov je každoročne náročnejšie vymyslieť niečo originálne a nápadité. No tohtoroční sa toho nezľakli.

9.A napadlo vytvoriť tablo na tému Friends, čo je známy americký televízny sitkom. 9.B vymyslela tablo na tému osemdesiate roky, kde vytvorili originálne kostýmy, a tak fotky naozaj vyzerajú, akoby boli fotené v tých rokoch.

V utorok 21.6.2022 sa deviataci rozhodli, že už je na čase, aby tablá uzreli svetlo sveta, a išli ich zaniesť do Tradičnej pekárne v Hornej Súči. Za sprievodu heligónky, na ktorej hral deviatak Jozef Múka, sa dostali k pekárni, kde si tablá už teraz môžete pozrieť vo výklade.

Je to pekná tradícia, a tak dúfame, že vydrží ešte minimálne raz tak dlho ako doteraz.

Aneta Weisová, 9.B

o 63 dní 2 hodiny