„Vyznanie pre moju mamu...“

vložené 02. 06. 2022 o 15:02

Ak existuje nejaký skutočne medzinárodný sviatok, je to sviatok „Dňa matiek“.

Niet na svete národa, v ktorého jazyku by chýbalo jednoduché, no najkrajšie slovo ľudstva, slovo - mama. V ňom sa odzrkadľuje jedinečnosť, obetavosť, láskavosť, starostlivosť a nenahraditeľnosť tej, ktorej patrí.

História Dňa matiek siaha až do obdobia antiky. Nápad osláv „Dňa matiek“ prišiel do Československa okolo roku 1918. Tradícia pripomenúť si ženu ako nositeľku života v druhú májovú nedeľu, bola u nás obnovená po roku 1989.

Šťastní sú tí, ktorí v dobrej, láskavej a starostlivej mame, majú vzácny dar! Hoci má len jedno srdce, je v ňom dosť miesta pre lásku, pre svoje deti a milých ľudí vôkol. Hoci má len dve ruky, dokáže ponúknuť nekonečné objatie pre všetkých!

Deti z l. odd. školského klubu pripravili pre svoje mamičky špeciálne vyznanie vďaky za ich lásku a starostlivosť. Pripravili panel „Vyznanie pre moju mamu“ plný prianí, vinšov, pozdravov, ktorý ich vítal v obchode na námestí, pri ich každodenných nákupoch. Deti v nich ocenili lásku a starostlivosť, nakreslili obrázky pre potešenie a s detskou vrúcnosťou im tak prejavili lásku.

Svojím kultúrnym vystúpením spoločne s deťmi z 3. odd. ŠKD /p. vych. Mgr. Miroslava Habániková/, určite spríjemnili 2. nedeľné májové odpoludnie v priestoroch kultúrneho domu všetkým mamičkám a babičkám.

V poštových schránkach si v tento krásny slávnostný deň našli mamičky druhákov zvláštne, deťmi vlastnoručne vyrobené darčekové kupóny so sľubmi vyplniť mamičkám ich rôzne priania...

Nech žijú naše vzácne mamy! Patrí im náš obdiv, úcta a vďaka za život, úsmev, oporu, za krásne dni v ich prítomnosti.

Eva Veber