Halloweenská noc 2021 v škole

vložené 02. 11. 2021 o 19:26

Tí, ktorí ju v našom školskom klube zažili po prvýkrát, už navštevujú stredné školy... Dodnes na ňu s úsmevom spomínajú.

Druháci z l. oddelenia školského klubu odštartovali tohtoročné jesenné prázdniny nocou, ktorú prežili v škole.

Vyparádení do halloweenských a karnevalových kostýmov sa prešli námestím a uličkami Hornej Súče. Objavili „čarovný cukríkový chodník“ a potešili sa sladkosťami, ktoré na ňom našli. V školskom klube si podľa nášho hesla - „Fantázii medze nikdy nekladieme“ - vyrobili veselé, farebné tekvice a strašidielka na fľaši s gázovou naškrobenou sukničkou, ktorými si určite vyzdobia príbytky v tohtoročnom jesennom čase.

Pizza bola obľúbeným občerstvením tohto večera! Dievčatá a chlapci súťažili v hľadaní  indícií  ukrytých v tmavých triedach našej školy. Tie im prezradili cestu za pokladom nastávajúcej noci. „Kamienky pre odvahu“ strážili: Kostra, Dobrý Duch školy a Chodiaca krabica. Odvaha, zvedavosť a smelosť pomohli našim deťom získať týchto „pomocníkov“ putovaním nocou.

Halloweenské múmie, ktoré si súťažné družstvá vytvorili - nestrašili, skôr pobavili. Laserová diskotéka preukázala tanečný talent všetkých prítomných a odštartovala tak nočnú púť za tohtoročným Halloweenským pokladom.

Cestičky nad Nivou by určite vedeli rozprávať o putujúcich, ktorí so strachom i napätím, so svetielkami v rukách po nich o polnoci kráčali v túto tajuplnú  noc...

Neskôr tmavé chodby školy rozsvietili svetielka v rukách našich putujúcich... Tajomné zvuky ich priviedli do telocvične... Dobrí Duchovia školy strážili poklad, za ktorým sme spoločne, už niekoľko hodín, putovali. Získali ho všetci tí, ktorí boli odvážni, smelí, tvoriví, kamarátski, zvedaví a súťaživí.

Rozprávka na dobrú noc o 01.30 hod. dala pomyselnú bodku za programom tejto októbrovej noci.

Ranná, hudobno-pohybová rozcvička v pyžamách a spoločné raňajky mali tiež svoje neopakovateľné čaro!

V 1. jesenný, prázdninový deň o l0.00 hod. zakývali deti, ktoré vymenili svoje  pohodlné postieľky za spacáky,  noci, ktorú spoločne prežili v škole.

Špeciálne poďakovanie patrí pani vychovávateľke Mgr. Miroslave Habánikovej, pani asistentke Alexandre Zemanovičovej a študentkám strednej pedagogickej školy Alici Mikušincovej a Júlii Zemanovičovej za nenahraditeľnú pomoc pri organizačnom zabezpečení tohto detského podujatia.

Eva Veber

o 55 dní 1 hodina