Hviezdoslavov Kubín 2021 – okresné kolo

vložené 11. 06. 2021 o 16:08

Recitačnú súťaž Hviezdoslavov Kubín sa vďaka zlepšujúcej situácii podarilo v tomto roku zorganizovať prezenčne,  a tak sme v pondelok 7.6.2021 poslali do okresného kola 5 šikovných recitátorov z našej školy.

V I. kategórii súťažila s básňou Vtáčik-chocholáčik Anna Viktória Santerová z II.B a prózu Povala predniesla Laura Klinková zo IV.B.

V II. kategórii sme medzi konkurenciu zo škôl Trenčianskeho okresu vyslali chlapčenských reprezentantov – v poézii Damiána Laurinca z V.A a v próze Dalibora Panáka zo VI.A.

V najstaršej kategórii sa s básňou Meteory predstavila ôsmačka Aneta Weisová.

Galériou M. A. Bazovského sa celé dopoludnie ozývali umelecké prednesy jednotlivých súťažiacich. A o tom, že to boli výkony kvalitné, svedčí aj dlhší čas pri rozhodovaní poroty.

Čakanie sa však vyplatilo a domov sme odchádzali s tromi umiestneniami:

1. miesto - III. kategória – poézia                 Aneta Weisová s postupom do ďalšieho kola

2. miesto – II. kategória – poézia                   Damián Laurinec

3. miesto – II. kategória – próza                    Dalibor Panák

Víťazom blahoželáme a Anetke budeme držať palce v regionálnom kole, ktoré sa bude konať v septembri.