Štúrov a Dubčekov rétor. Uhrovec – okresné kolo

04. 04. 2024

27. 3. 2024 sa v Centre voľného času v Trenčíne uskutočnilo okresné kolo súťaže v rétorike Štúrov a Dubčekov rétorický Uhrovec. Žiaci v nej preukazujú svoj talent improvizácie, rečníctva, bohatej slovnej zásoby a tvorivosti.

zobrazené 191 krát celý článok

Biblická olympiáda – dekanátne (okresné) kolo

04. 04. 2024

Ministerstvo školstva, výskumu, vývoja a mládeže SR a Konferencia biskupov Slovenska vyhlásili v školskom roku 2023/2024 dvadsiaty druhý ročník Biblickej olympiády.

zobrazené 168 krát celý článok

Veľkonočné prianie

Preveselé sviatky jari,

zobrazené 116 krát celý článok

Trhovisko „Čačky-mačky“ v ŠKD III.

28. 03. 2024

Jar už sa pomaly vkráda do našich príbytkov, a to je čas pustiť sa do jarného upratovania. Deti z tretieho oddelenia ŠKD dostali špeciálnu úlohu – vyupratovať si svoje izby a vytriediť knihy a hračky, s ktorými sa už veľmi nehrávajú a myslia si, že iným deťom by spravili radosť.

zobrazené 186 krát celý článok

Marec – mesiac knihy v ŠKD III.

28. 03. 2024

Marec sa už odpradávna spája nielen s príchodom jari - obdobia, kedy sa znovu prebúdza k životu príroda a kvitne v svojej plnej kráse, ale aj s neutíchajúcim zdrojom vedomostí a informácií, a to s knihami.

zobrazené 137 krát celý článok

Jedenkrát v roku otvárame „Kníhkupectvo v ŠKD“

26. 03. 2024

Medzi najobľúbenejšie podujatia v školskom klube detí v mesiaci marec, ktorý  venujeme čítaniu a knižkám, patrí určite naša Burza kníh, na ktorú sa aj v tomto roku tešili deti z 1. a 2. odd. ŠKD. Spoločne ponúkali, kupovali, predávali detské rozprávkové a poučné knihy, encyklopédie, leporelá, časopisy... Deti z 1. oddelenia pripravili predávacie pultíky s rôznymi zaujímavými názvami a pomenovaniami.

zobrazené 130 krát celý článok