Okresné kolo Biologickej olympiády kat. E

21. 04. 2024

(Päť postupov na krajské kolo)

Na deň 11.4.2024 sa našich 5 žiakov poctivo pripravovalo 6 mesiacov. Učenie sa latinských názvov rastlín a živočíchov, taktiež chemických vzorcov minerálov nám zabralo nemálo času. Tiež porovnávanie, triedenie, poznávanie a vlastnosti 50 predpísaných druhov rastlín, živočíchov vodného ekosystému sme cvičili takmer denne. Naučiť sa spoznať 50 minerálov a hornín je tiež riadna výzva. Pred finále sme ešte prebrodili náš potôčik Súčanka, aby sme nazbierali dostatok rastlín, živočíchov alebo ich pobytových stôp do našich zbierok. Tie sme vzali so sebou na súťaž.
No všetka táto drina sa vyplatila. Pretože naši žiaci sú ambiciózni a usilovní, odniesli si len tie najlepšie umiestnenia. Spomedzi 23 súťažiacich sa umiestnili takto:

- v kategórii GEOLÓGIA:
1. miesto - Hanka Habánková (8.B) - postup na KK

- v kategórii BOTANIKA:
1. miesto - Diana Dudáková (8.A) - postup na KK
2. miesto - Eliška Michalíková (7.B) - postup na KK

- v kategórii ZOOLÓGIA:
1. miesto - Matej Lakatoš (8.A) - postup na KK
2. miesto- Laura Klinková (7.B) - postup na KK

Všetkým zo srdca blahoželáme a prajeme im veľa šťastia na krajskom kole v Partizánskom 14.5.2024.

zobrazené 121 krát celý článok

Návšteva u prvákov

21. 04. 2024

Po úspešnom zápise do prvej triedy sa naši budúci predškoláci boli pozrieť u svojich kamarátov - prvákov.

zobrazené 108 krát celý článok

Literárna kaviareň 2024

21. 04. 2024

Utorok 16.4.2024 o 16tej sa v našej miestnej knižnici uskutočnilo podujatie s názvom Literárna kaviareň. Popoludnie plné prednesu poézie a prózy sa uskutočnilo za peknej účasti divákov, ale najmä šikovných recitujúcich z našej školy.

zobrazené 104 krát celý článok

22. marec - Svetový deň vody

21. 04. 2024

Aj na našej škole sme si pripomenuli Svetový deň vody. Každý, kto mohol, si v ten deň priniesol do školy iba čistú vodu a obliekol sa do modrého oblečenia. Jednotlivé žiacke kolektívy vyzerali skutočne „modré“. Počet modrých kusov oblečení a fľašiek s čistou vodou sa aj počítal. Hneď 3 triedy sa stali tímovými hráčmi, pretože sa do výzvy zapojil každý žiak z triedy. Mali sme tri takéto víťazné triedy - 3.A, 3.B, 5.B.
Cez školský rozhlas sme si vypočuli reláciu o vode v podaní 7.A. Čítali nám o spotrebe vody, o potrebe chrániť a šetriť vodou a o tomto sviatku vody.
V dnešnej dobe plnej klimatických zmien si čoraz viac uvedomujeme hodnotu vody. Preto sme radi, že aj žiaci si pripomenuli tento deň. No dúfame, že to nezostane len v rovine jediného dňa v roku.

zobrazené 98 krát celý článok

Sobotné „randezvous“ na Trenčianskom hrade

19. 04. 2024

V jednu krásnu slnečnú sobotu zažili deti z 1. a 3. oddelenia ŠKD popoludnie plné zážitkov a dobrodružstva.

zobrazené 140 krát celý článok

Zápis do 1. ročníka ZŠ

17. 04. 2024

Dňa 11. apríla 2024 sa otvorili školské brány pre našich predškolákov - budúcich prváčikov.

zobrazené 180 krát celý článok