Literárna exkurzia 6.A, 6.B a 8.A

vložené 03. 06. 2024 o 10:30

(Po stopách Milana Rastislava Štefánika)

30. máj 2024 sa ukázal ako deň stvorený na výlet za poznaním. Slnko svietilo už od skorých ranných hodín, a tak ani na tvárach pani učiteliek Filipovej, Plevovej a pána asistenta Plevu a našich šiestakov a ôsmakov nechýbal úsmev. Naplánovaná bola trasa: Košariská, Brezová pod Bradlom a Smolenice.

Na prvej zastávke v Košariskách sme navštívili Múzeum Milana Rastislava Štefánika, ktoré prešlo modernizáciou a smelo môžeme povedať, že sa zaradilo k jednému z najkrajších múzeí na Slovensku. Sprievodcovia nás oboznámili so životom nášho národného dejateľa, nechýbali  pamiatky z jeho súkromného, pracovného i cestovateľského života.

O pár kilometrov ďalej na nás už čakala Mohyla Milana Rastislava Štefánika. Prv ako sme si ju pozreli, vypočuli sme si v neďalekom auditóriu príbeh o životnom sne malého chlapca – Milana.

Posledným miestom, ktoré sme v ten deň navštívili, bola Jaskyňa Driny nachádzajúca sa neďaleko Smoleníc. Nielenže sme sa v nej príjemne ochladili, ale na takmer polkilometrovej trase nám ponúkla veľa možností na obdivovanie jej krás.

Po krátkom zastavení sa v nákupnom centre naše kroky už smerovali do Hornej Súče.  Radi by sme poďakovali našim žiakom za príkladné správanie sa.

Letné prázdniny 2024
o 8 dní 23 hodín
začínajú sa 28. júna

Učitelské maily

horna súča zelená škola

zelená škola

Copyright © ZŠ s MŠ Michala Rešetku Horná Súča 2012-2024 | Všetky práva vyhradené.

Tvorba web stránok - Ján Ďuriga