Vybíjaná žiačok – regionálne kolo a krajské finále

vložené 13. 05. 2024 o 15:03

(Víťazstvo v regióne i kraji. Ideme na majstrovstvá SR!!!)

22.4.2024 sa konalo regionálne kolo vo vybíjanej dievčat. Na pôde ZŠ Brezová pod Bradlom sme sa najprv stretli s minuloročným víťazom nášho regiónu - so ZŠ Odborárska, Nové Mesto nad Váhom. V tomto zápase naše dievčatá potvrdili svoju formu z predchádzajúcich kôl, keď dokázali s veľmi kvalitným súperom nielen držať krok, ale si i vytvoriť v oboch polčasoch mierny bodový náskok. Zápas skončil pomerom  14:10 v náš prospech. V druhom zápase nás čakalo síce papierovo slabšie, ale opäť veľmi silné domáce družstvo z Brezovej pod Bradlom. Naše hráčky do zápasu nastúpili sebaisto a opäť perfektnou hrou potvrdili kvalitu nášho družstva. Aj tohto súpera sme zdolali so skóre 14:7. Víťazstvo v regionálnom kole nám prinieslo miestenku do krajského finále.

Konečné poradie:

1. miesto ZŠ s MŠ M. Rešetku, Horná Súča

2. miesto ZŠ Odborárska Nové Mesto nad Váhom

3. miesto ZŠ Brezová pod Bradlom

6.5.2024  sa odohralo krajské finále vo vybíjanej dievčat. Finálový turnaj okresu Trenčín sa odohral na neutrálnej pôde na ZŠ v Partizánskom. Našimi súperkami boli družstvá zo ZŠ Nitrianske Rudno a ZŠ Považská Bystrica.  V prvom zápase sme sa stretli s dievčatami z Nitrianskeho Rudna. Vedeli sme, že nás čaká náročný zápas, pretože toto družstvo v posledných rokoch absolútne dominuje v našom kraji. Naše dievčatá začali opatrne a nervózny prvý polčas vyhrali najtesnejším rozdielom naše súperky. Pochopili sme však, že aj s takýmto súperom dokážeme hrať vyrovnaný zápas. V druhom polčase predviedli naše hráčky perfektnú hru. Svojou taktikou dokázali narušiť tempo našich súperiek, a tým ich donútili robiť chyby, ktoré okamžite potrestali. Naše dievčatá dokázali otočiť skóre a vyhrať pomerom 14:13. V druhom zápase sme sa stretli s opäť veľmi kvalitným družstvom z Považskej Bystrice. Tu už od prvej chvíle naše žiačky hrali „svoju hru“. I keď nám náš súper absolútne nič nedaroval, precíznou taktickou hrou si naše dievčatá vytvorili dvojbodové vedenie, ktoré dokázali udržať až do konca zápasu, hoci druhý polčas končil nerozhodným výsledkom. Konečné skóre ukazovalo 16:14.

Po poslednom hvizde rozhodcu nastalo v hale úplné ticho, pretože dievčatá si v prvom momente neuvedomovali, kto vlastne zápas vyhral. Po tom, čo zbadali úsmev a nadšenú gestikuláciu trénera, vypukli burácajúce oslavy. Veď sme sa prebojovali na MAJSTROVSVÁ SLOVENSKA!!!

Konečné poradie:

1. miesto ZŠ s MŠ M. Rešetku, Horná Súča

2. miesto ZŠ Nitrianske Rudno

3. miesto ZŠ Považská Bystrica

Reprezentovali:

Barbora Barteková, Soňa Barteková, Nella Gračková, Michaela Juricová, Eliška Lešková, Lenka Ondračková, Kristína Ondrišáková, Klára Orságová, Klaudia Panáková, Diana Repová, Veronika Vašíčková a Sofia Zemanovičová.

Letné prázdniny 2024
o 34 dní 8 hodín
začínajú sa 28. júna

Učitelské maily

horna súča zelená škola

zelená škola

Copyright © ZŠ s MŠ Michala Rešetku Horná Súča 2012-2024 | Všetky práva vyhradené.

Tvorba web stránok - Ján Ďuriga