Štúrov a Dubčekov rétorický Uhrovec (šk. kolo)

vložené 15. 03. 2024 o 12:09

Vo štvrtkové popoludnie 14.3.2024 sa v podkroví našej školy konalo školské kolo súťaže v rétorike. Súťažilo sa v I. kategórii, žiaci 4. – 6. ročníka. Záujem ukázať sa porote a predviesť svoje rečnícke majstrovstvo sa rozhodlo 13 súťažiacich.

V úvode všetkých privítala pani učiteľka Plevová. Predstavila porotu, objasnila priebeh súťaže a popriala všetkým veľa tvorivých síl a fantázie. Žiaci si následne vyžrebovali poradové číslo a postupne sa dali do práce. A keďže prednesu predchádza 15-minútová príprava, priestor dostala víťazka II. kategórie (7. - 9. ročník) Dorota Švajdová so svojou úvahou. Po nej sa s nami o chvíľku poézie podelila aj víťazka obvodného kola Hviezdoslavovho Kubína v Trenčíne – Diana Dudáková.

Po vypočutí všetkých súťažiacich mala porota neľahkú úlohu. Zhodli sa, že úroveň školského kola sa každým rokom zlepšuje. Prekvapili a zaujali aj nováčikovia - štvrtáci. A kto si nakoniec odniesol víťazstvo z I. kategórie?

I. miesto – Terézia Galádová (5.A)

II. miesto – Lucia Pecúchová (4.B)

III. miesto – Filip Gago (4.A), Anna Viktória Santerová (5.B)

Postupujúcim Terezke a Dorotke budeme držať palce v okresnom kole.

Letné prázdniny 2024
o 74 dní 9 hodín
začínajú sa 28. júna

Učitelské maily

horna súča zelená škola

zelená škola

Copyright © ZŠ s MŠ Michala Rešetku Horná Súča 2012-2024 | Všetky práva vyhradené.

Tvorba web stránok - Ján Ďuriga