Exkurzia do EduLab na inovatívne trendy

vložené 14. 11. 2023 o 19:45

V stredu 8.11.2023 sa žiaci končiacich ročníkov, zaujímajúci sa o technické zameranie svojej budúcej SŠ, zúčastnili exkurzie v Trenčíne pri OC Laugaricio. Stredná škola dopravná zo Žiliny prezentovala vonku duálne vzdelávanie pre automechanikov ku autám Scania. Ich študenti a pedagóg nám kompletne predviedli ťahač Scania aj s odklopením kabíny, dovolili nám prezrieť si kabínu aj zvnútra. Väčšina z nás sedela v kamióne prvý raz.
Keď nás vonku riadne prefúkalo, pozvali nás do kamiónového edukačného laboratória dvaja českí lektori automobilky Škoda. Predstavili svoju firmu a jej pôsobenie po celom svete. No najzaujímavejšie pre žiakov boli nové technológie, ktoré používajú aj vo firme. Umelá inteligencia, virtuálna realita, rozšírená realita, roboty, 3D tlačiarne, 3D monitor. Veľmi sa nám páčil výklad lektorov, ich ponuka všetko si vyskúšať.
V závere sme si ešte pozreli dve osobné autá Škoda Enyaq s elektrickým pohonom.
Ktovie, možno sa niektorí žiaci rozhodnú pracovať či študovať ako automechanici.

Letné prázdniny 2024
o 34 dní 7 hodín
začínajú sa 28. júna

Učitelské maily

horna súča zelená škola

zelená škola

Copyright © ZŠ s MŠ Michala Rešetku Horná Súča 2012-2024 | Všetky práva vyhradené.

Tvorba web stránok - Ján Ďuriga