Malý futbal žiačok - zákl. kolo a okresné finále

vložené 08. 11. 2023 o 09:38

(Bojovnosť dievčat priniesla pohárové umiestnenie)

26.10.2023 dievčatá reprezentovali našu školu v malom futbale. Základné kolo prebehlo na ZŠ Hodžova v Trenčíne. Naša škola si zmerala sily s domácim družstvom zo ZŠ Hodžova a so ZŠ Horné Srnie. (4. ZŠ svoju účasť odvolala.)

Vo veľmi silnej konkurencii predviedli naše dievčatá výborný výkon. O kvalite družstiev svedčí i fakt, že každé si zo základného kola odnieslo jedno víťazstvo. Po zhodnom počte bodov rozhodoval počet strelených gólov. Najviac ich na konte malo domáce družstvo ZŠ Hodžova Trenčín, naša škola sa umiestnila na stále peknom druhom mieste. Keďže do okresného finále postupovali v našej skupine dve najlepšie školy, strieborná priečka dievčatám na postup stačila.

Výsledky:

ZŠ Horná Súča - ZŠ Hodžova, TN      4:2

ZŠ Horná Súča - ZŠ Horné Srnie       0:1

26.10.2023 naše dievčatá bojovali za našu školu v okresnom finále na pôde ZŠ Novmeského, Trenčín. V dvoch skupinách proti sebe nastúpili základné školy Hodžova, TN, Horná Súča a Trenčianska Turná (sk. 1), Veľkomoravská, TN, Kubranská, TN a Bezručova, TN (sk. 2).

V nervóznom prvom zápase nám ZŠ Hodžova oplatila prehru zo základného kola. V druhom si však naše dievčatá napravili chuť výhrou nad ZŠ Tr. Turná. Druhé miesto v našej skupine nás poslalo do „malého“ finále o konečné tretie miesto. V ňom sa naša škola stretla s družstvom, ktoré v skupine č. 2 obsadilo rovnako druhú priečku, so ZŠ Kubranská. V zápase o bronz naše dievčatá jasne dominovali a vybojovali pre našu školu veľmi pekné 3. miesto vo finále okresu Trenčín.

Výsledky:

Skupina č. 1:

ZŠ Horná Súča - ZŠ Hodžova, TN      0:2

ZŠ Horná Súča - ZŠ Tr. Turná           1:0

Finále o 3. miesto:

ZŠ Horná Súča - ZŠ Kubranská TN    3:0

Reprezentovali:

Sofia Zemanovičová, Adela Michalíková, Karolína Kramárová, Eliška Lešková, Bianka Panáková, Patrícia Serišová, Ema Škundová.

Letné prázdniny 2024
o 34 dní 7 hodín
začínajú sa 28. júna

Učitelské maily

horna súča zelená škola

zelená škola

Copyright © ZŠ s MŠ Michala Rešetku Horná Súča 2012-2024 | Všetky práva vyhradené.

Tvorba web stránok - Ján Ďuriga