„Pevnosť poznania“ - Olomouc – exkurzia

vložené 06. 11. 2023 o 16:15

24.10.2023 bol deň, na ktorý sme sa všetci veľmi tešili. Vybrali sme sa (žiaci 6.A, 6.B a 7.B) poznávať „Pevnost poznání“ do Olomouca.

Cesta ubehla rýchlo. Prišli sme do tajomnej budovy a všetci sme boli veľmi zvedaví. Rozdelili sme sa do tried a každý mal inú aktivitu.

Naša prvú aktivita bola o litosfére a a sopkách. Dokonca sme si vyrábali vlastnú sopku. Ďalšie expozície boli venované prírode. Bol tam chameleón, had, rybičky a korytnačka.

Potom sme sa presunuli do planetária, kde sme pozerali film o vesmíre. Mohli sme si vyskúšať rôzne aktivity súvisiace s vesmírom a fyzikou. Ovládali sme  robota, ktorý predstavoval pracujúceho robota na Marse.

Ďalšia aktivita bol dejepis. Vyskúšali sme si kostýmy, ktoré nosili panovníci na kráľovskom dvore.

Nakoniec sme išli do biologickej miestnosti. Vošli sme do oka, v ktorom sme videli, ako  vidia ľudia, ktorí majú šedý zákal. Ďalej sme vošli do mozgu, naučili sme sa, čo sa deje v mozgu napríklad, keď vypijeme alkohol a v ktorej časti mozgu sa to deje.

Najviac sme si užili zubárske kreslo, kde sme sa mohli zahrať na pani zubárku.

Bolo tam veľa zaujímavých exponátov, zabavili sme sa a aj niečo nové naučili.

Potom sme navštívili nákupné centrum, nakúpili darčeky a spokojní sme sa vrátili domov. Prežili sme nádherný deň, plný zážitkov a smiechu.

Adela Michalíková, Hanka Močiliaková, 6.A

Vianočné prázdniny 2023
o 24 dní 1 hodina
začínajú sa 22. decembra

Učitelské maily

horna súča zelená škola

zelená škola

Copyright © ZŠ s MŠ Michala Rešetku Horná Súča 2012-2023 | Všetky práva vyhradené.

Tvorba web stránok - Ján Ďuriga