Školský výlet 7.A do Vysokých Tatier

vložené 10. 07. 2023 o 09:43

V dňoch 27. - 28. júna 2023 sa posádka 7.A triedy spoločne s triednou učiteľkou Lenkou Mikušincovou a asistentmi Mirkou Habánikovou a Romanom Plevom vybrala na dobrodružnú výpravu do Vysokých Tatier.

Cesta vlakom ubehla rýchlo a po ubytovaní sa v Tatranskej Lomnici sa dobrodružstvo začalo. Hory nám ukázali svoju pravú tvár, slniečko striedali dážď a vietor, čo nám sťažovalo náš výstup k Zelenému plesu. No nevzdali sme to, a došli sme úspešne do cieľa. Odmenou nám bola útulná Chata pri Zelenom plese, kde sme sa zohriali, najedli a načerpali energiu na cestu späť. Po návrate na ubytovňu sme zjedli chutnú večeru a užili si pravý výletnícky večer. Od únavy sme zaspali pomerne rýchlo. :)

Na druhý deň sme mali už pohodovejší program. Navštívili sme 3. najväčšiu jaskyňu na Slovensku – Beliansku jaskyňu. Dozvedeli sme sa množstvo zaujímavostí o živote jaskyne, o kvapľoch, stalagmitoch, stalaktitoch, stalagnátoch... Zdolali sme 874 schodov, obdivovali krásy našej podzemnej prírody, dokonca si vypočuli krátky hudobný koncert v Hudobnej sieni jaskyne.

Po tomto zážitku sme ešte nakúpili zopár suvenírov, dali si obed v Tatranskej Lomnici a unavení, no plní nových zážitkov sa vydali na cestu späť domov.

Letné prázdniny 2024
o 8 dní 23 hodín
začínajú sa 28. júna

Učitelské maily

horna súča zelená škola

zelená škola

Copyright © ZŠ s MŠ Michala Rešetku Horná Súča 2012-2024 | Všetky práva vyhradené.

Tvorba web stránok - Ján Ďuriga