Deviataci v Prahe

vložené 26. 06. 2023 o 08:27

13. júna sme sa skoro ráno vybrali na náš koncoročný výlet Leo Expressom do Prahy. Po ubytovaní sa na internáte sme vyšli do pražských ulíc. Najprv sme zavítali do Starého Mesta, navštívili Múzeum voskových figurín, kde sme stretli Karola IV. s manželkami, Jána Husa, šaša, či majstra Hanuša, ale aj rôzne známe osobnosti športu, filmu i hudby. Obdivovali sme Prašnú bránu, Karlov most, plavbu lodí po Vltave, námestia, ulice i uličky plné ľudí rôznej národnosti. V OC Flora sme nasýtili hladné bruchá a už nás čakala vyše 60 metrov vysoká rozhľadňa Petřín, ku ktorej sme sa vyviezli lanovkou. Nenechali sme si ujsť nočnú prechádzku staromestskými uličkami, o 23.00h sme s obdivom hľadeli na defilé 12 apoštolov na veži starej radnice, kde je orloj v chode viac ako 600 rokov.

Druhý deň sme sa vybrali na Hradčany. Najskôr sme si prezerali drobné farebné domy v Zlatej uličke, kde sa nachádzajú historické exponáty a obchody so suvenírmi, potom sa nám predostrel prekrásny výhľad na mesto a rozľahlý komplex Pražského hradu, kde sme obdivovali nádvoria, sály i korunovačné klenoty. Navštívili sme aj Baziliku sv. Juraja s červenou fasádou a románskym interiérom a gotickú Katedrálu sv. Víta známu svojimi vitrážovými oknami.

Po Prahe sme sa mohli rýchlo presúvať vďaka metru i električke. Sme radi, že sme mohli zažiť dva nezabudnuteľné dni v hlavnom meste Českej republiky.

Jesenné prázdniny 2023
o 30 dní 4 hodiny
začínajú sa 27. októbra

Učitelské maily

horna súča zelená škola

zelená škola

Copyright © ZŠ s MŠ Michala Rešetku Horná Súča 2012-2023 | Všetky práva vyhradené.

Tvorba web stránok - Ján Ďuriga