Slávik Slovenska 2023 – okresné kolo

vložené 22. 05. 2023 o 11:56

Spevavé dopoludnie sme zažili v piatok 12.5.2023 v KIC Activity v Trenčíne na Juhu. Konal sa tu 31. ročník súťaže v speve ľudových piesní Slávik Slovenska.

Naše víťazky  školského kola – Eliška Sádecká, Vanesa Stehlíková a Ema Juricová – sa na súťaž poctivo pripravovali, trénovali pred mladším i starším publikom a cvičili aj súhru s naším dvorným heligónkarom Jozefom Chupáčom, keďže jednu z piesní museli zaspievať so sprievodom hudobného nástroja.

Pekne oblečené v hornosúčanských krojoch so zapletenými vrkočmi nás reprezentovali v silnej konkurencii najlepších žiakov z 16 ZŠ nášho okresu.

Porota rozhodla, že v 3. miesto v II. kategórii obsadila naša Vanesa Stehlíková zo 6.B. Jej úspech je o to väčší, že sa na takejto súťaži zúčastnila po prvýkrát.

Ostrieľaná „slávica“ Ema Juricová z 8.A so svojím folklórnym hlasom sa taktiež umiestnila na 3. mieste.

Ďakujeme dievčatám za výbornú reprezentáciu školy, a že i napriek prekážkam nestrácajú  radosť  a nadšenie pri zachovávaní tradícií a speve ľudových piesní!