„Ako zachrániť...“ – hudobno-vzdelávací program

vložené 05. 05. 2023 o 14:25

Dňa 2.5.2023 sa konalo na našej škole kultúrne podujatie: “ Ako zachrániť...“ Žiaci sa dozvedeli množstvo dôležitých informácií o tom, ako podať prvú pomoc zranenému, ako správne nahlásiť údaje na telefonickú linku, či ako postupovať pri bežných úrazoch.

Odborný výklad viedla pani záchranárka, ktorá žiakov zapájala do mnohých úloh. Pomedzi jej vstupy sme si vypočuli moderné pesničky v podaní hudobníkov J. Gaža a J. Jaroščiaka z OZ Škola života.

Deti si vyskúšali podanie prvej pomoci priamo na figuríne, ktorú si záchranárka  priniesla so sebou.

Veríme, že skúsenosti a poznatky, ktoré deti nadobudli počas vystúpenia využijú v prípade potreby počas svojho života.

o 91 dní 4 hodiny