Diecézne kolo Biblickej olympiády

vložené 04. 05. 2023 o 19:59

V školskom roku 2022/2023 sa konal už XXI. ročník Biblickej olympiády. V stredu 26. apríla sa v Nitre stretli víťazi dekanátnych kôl Nitrianskej diecézy. Katarína Lakatošová z VIII.A, Ema Juricová z VIII.A a Matej Lakatoš zo VII.A tvorili trojčlenné družstvo, ako víťazi Biblickej olympiády Nemšovského dekanátu postúpili do diecézneho kola. V kategórii základných škôl bolo v diecéznom kole súťaže zastúpených 16 dekanátov.

Začali sme sv. omšou v Katedrále sv. Emeráma, kde sa súťažiacim prihovoril otec biskup Peter Beňo.

Následne si súťažiaci (16 tímov) porovnali vedomosti v šiestich kolách. Nad správnosťou odpovedí bdela päťčlenná komisia. Už tradične bola zaradená do súťaže aj scénka – dramaticky spracovaná časť zo súťažných kníh Sv. písma (Nehemiáš, Ester, Judita, 1. Petrov list), na ktorú sme sa dôkladne pripravili.

Nášmu tímu sa výborne darilo, vo veľkej konkurencii sme získali 3. miesto (len necelý bod nás delil od 2. miesta).

Naša radosť bola obrovská, už teraz sa tešíme na XXII. ročník Biblickej olympiády.

o 64 dní 4 hodiny