Deň bezpečného internetu (7.2.2023)

vložené 21. 03. 2023 o 14:55

Národné koordinačné stredisko pre riešenie problematiky násilia na deťoch v spolupráci s organizáciou  digiQ - Digitálna inteligencia organizovali súťaž v rámci osláv Dňa bezpečného internetu 2023.

Zapojili sme sa k tisíckam ľudí po celej Európe, ktorým nie je bezpečnosť v online priestore ľahostajná. Žiaci v rámci predmetov informatika, anglický jazyk a výtvarná výchova vytvorili projekty na tému:

"Pravidlá bezpečnosti na internete/Čo pre teba znamená lepší a bezpečnejší internet?"

Organizátori súťaže ocenili našu snahu a vyjadrili myšlienku, že „výhercami sme všetci – my, pretože sme premýšľali nad tým, ako sa dá budovať bezpečnejší internet alebo čo v ňom chýba, organizátori zas preto, že mali česť vidieť výtvory žiakov, z ktorých mnohé boli nesmierne inšpiratívne, vtipné, hlboké....“

Hoci predovšetkým starší žiaci mali pocit, že ich už na internete nič nemôže prekvapiť, predsa sme spoločne našli oblasti, v ktorých ešte nie sú „úplne doma“, a tak verím, že sa opäť posunuli aspoň o krôčik vpred. A o to nám predsa išlo. :)