Zber textilu pre EKOCHARITU

vložené 09. 03. 2023 o 14:56

(Vyzbierali sme 85 vriec.)

V dňoch 22. - 24. februára 2023 sme v škole organizovali zber textilu. Zbierali sme čisté pánske, dámske a detské oblečenie a obuv, opasky, kabelky.

Rodičia aj žiaci vyzbierali do 120 litrových vriec svoje oblečenie, ktoré už nenosia. Všetkým, ktorí sa zriekli svojich "kúskov zo skrine" zo srdca ďakujeme.

Vyzbieralo sa nečakaných 85 vriec, ktoré sme odovzdali Ekocharite z Bratislavy. Oblečenie pôjde na triedičku, kde zamestnanci vyberú vhodné kusy pre rôzne charity. Nevhodný textil sa využije na výrobu izolačného materiálu. Pôjde na ekologické spracovanie.

Textilná recyklácia je dôležitá pre ochranu životného prostredia a udržateľný rozvoj. Proces recyklácie textilu zahŕňa zber, triedenie a spracovanie použitých odevov a iných textilných výrobkov na nové textilné výrobky alebo iné produkty. Týmto spôsobom sa môže znížiť spotreba surovín a znížiť produkcia odpadu a environmentálne dopady výroby textilu. Recyklácia textilu môže prispieť k udržateľnému rozvoju a k ochrane životného prostredia. Je dôležité, aby sa použité odevy a textilné výrobky triedili a spracovávali správne, aby sa zachovali ich vlastnosti a kvalita, a aby sa dosiahla čo najvyššia účinnosť recyklácie.

O činnosti EKOCHARITY si môžete pozrieť aj video: https://www.youtube.com/watch?v=JciZSReZ1jQ

Ďakujeme, že ste sa rozhodli podeliť s núdznymi a byť dobrovoľne skromní aj v obliekaní!

Eva Múková, koordinátorka environmentálnej výchovy

Veľkonočné prázdniny 2023
o 14 dní 18 hodín
začínajú sa 05. apríla

Učitelské maily

horna súča zelená škola

zelená škola

Copyright © ZŠ s MŠ Michala Rešetku Horná Súča 2012-2023 | Všetky práva vyhradené.

Tvorba web stránok - Ján Ďuriga