Lyžiarsky výcvik žiakov 9. ročníka

vložené 07. 03. 2023 o 19:48

Aj keď január nezačal pre lyžovanie najvhodnejším počasím, nakoniec sme sa vďaka vytrvalým modlitbám dočkali nielen dlhoočakávaného dňa začiatku lyžiarskeho výcviku, ale aj poriadnej snehovej nádielky.

Začiatok nášho tohtoročného základného lyžiarskeho kurzu prebehol už v nedeľu 29.1.2023, kedy sme si zhromaždili všetku našu batožinu v telocvični, odkiaľ ju na druhý deň ráno ochotný rodič previezol do Hrabova v Ružomberku, čím naše tohtoročné dobrodružstvo mohlo začať.

30.1.2023, už o 6:25 hod. sme sa stretli všetci vo vestibule železničnej stanice v Trenčíne, hoci sme sa mali stretnúť až o 6:30 hod., čo naznačilo výnimočnú disciplinovanosť tohtoročných účastníkov kurzu. Cesta vlakom, rovnako ako aj presun do Hrabova zo železničnej stanice v Ružomberku prebehli ukážkovým spôsobom, a tak nič nebránilo nastúpeniu na kabínkovú lanovku, ktorá nás vyviezla do sedla lyžiarskeho strediska Malinô Brdo v pohorí Veľkej Fatry. Odtiaľ nám zostávalo približne 20 minút chôdze, aby sme sa dostali do Chaty Skalka, kde sme boli ubytovaní.

Po príchode nás privítal príjemný personál tvorený dvomi sestrami, kuričom a chatárom. Profesionálnym prístupom nám spríjemnili pobyt, a tak sme sa naplno mohli sústrediť na samotný lyžiarsky výcvik.

Prvý kontakt s lyžami nastal približne o 12:00 hod., kedy sme si rozdali lyže a po predchádzajúcom prezlečení do lyžiarskeho oblečenia sme tak boli pripravení, mnohí po prvýkrát, sa postaviť na lyže.

Žiaci nielen na svahu, ale aj v priestoroch chaty boli veľmi disciplinovaní, inštruktori aj zdravotník sme sa zhodli, že tak poslušných žiakov sme ešte nikdy nezažili, za čo ich chceme pochváliť.

Vďaka tejto disciplíne učenie základných zásad a pravidiel, ale hlavne získavanie lyžiarskych zručností, prebiehalo veľmi rýchlo a efektívne. Vďaka tomu väčšina žiakov už v prvý deň získala kontakt s lyžiarskym vlekom, ktorý výborne zvládla. Zvyšok žiakov sa na vlek dostal v druhý deň, čo nám uľahčilo pohybovanie sa po svahu.

V nasledujúcich dňoch všetci žiaci zvládli základy lyžovania potrebné na bezpečné zlyžovanie modrých a červených zjazdoviek.

Letné prázdniny 2024
o 74 dní 9 hodín
začínajú sa 28. júna

Učitelské maily

horna súča zelená škola

zelená škola

Copyright © ZŠ s MŠ Michala Rešetku Horná Súča 2012-2024 | Všetky práva vyhradené.

Tvorba web stránok - Ján Ďuriga