Navštívili sme výstavu rozprávkových kostýmov...

vložené 30. 01. 2023 o 15:42

V posledné januárové sobotné dopoludnie sa 24 detí z l. oddelenia školského klubu detí spoločne zúčastnilo výletu na Trenčiansky hrad.

V priestoroch kasárne navštívili výstavu originálnych  filmových kostýmov z obľúbených československých rozprávok. Deti videli 36 rozprávkových kostýmov, rôzne rekvizity, šperky a filmový nábytok z rozprávok: Tři oříšky pro Popelku, O princezně Jasněnce a létajícím ševci, Princ a Večernice, Dívka na koštěti, S čerty nejsou žerty, Princezna se zlatou hvězdou, Arabela, Císařův pekař - Pekařův císař... Dozvedeli sa, že najstaršie kostýmy majú viac ako 70 rokov a 37. kostým tvoria krídla zostrojené podľa nákresov Leonarda Da Vinciho, ktoré boli použité v rozprávke O princezně Jasněnce a létajícím ševci.

Návšteva Čajovne na Mierovom námestí mala tiež svoje osobité čaro. Občerstvili sme sa pizzou a deti sa tešili na obľúbené hranolky, ktoré pre všetkých pripravil vo Vegánskom bistre pán Gazdík, ktorému pomáhali jeho dcérky Alžbetka a Jasmínka. Tie svojich kamarátov obslúžili „dobrotou“, ktorú máme všetci radi.

Spolu sme prežili nielen poučnú a veselú, ale i zaujímavú, chutnú a čajovo voňavú sobotnú časť dňa posledného januárového víkendu.

Eva Veber, vychovávateľka ŠKD I.