Šaliansky Maťko 2023 – okresné kolo

vložené 30. 01. 2023 o 15:34

Piatkové dopoludnie 27.1.2023 sme strávili v KC Activity v Trenčíne na Juhu, kde sa konal 28. ročník okresného kola súťaže v prednese slovenskej povesti – Šaliansky Maťko.

Na súťaž sa pripravovali bratia Martin (2. – 3. ročník) a Adam (4. – 5. roč.) Borotovci. V najstaršej kategórii (6. – 7. roč.) za našu školu recitovala Klára Orságová.

Vypočuli sme si povesti o Jánošíkovi, o tatranských plesách, o Trenčianskom hrade a ďalšie, ktoré žiaci recitovali s precítením, s využitím primeraných gest i vhodných prozodických vlastností reči.

Naši recitátori podali veľmi dobré výkony. Porote sa najviac páčila Klára Orságová zo 6.A, ktorá získala krásne 2. miesto v III. kategórii.

Gratulujeme a ďakujeme za výbornú reprezentáciu školy!

o 91 dní 3 hodiny