Modely buniek od šiestakov

vložené 30. 01. 2023 o 15:26

(Zväčšené rastlinné a živočíšne bunky)

V 6. ročníku sa naši žiaci vždy učia, čo obsahujú malé útvary - bunky vo vnútri. Bunky sú síce veľkostne malé, ale obsahovo zaujímavé. Najmenšie bunky nevidíme našimi očami, musíme si pomôcť mikroskopom. Najväčšia bunka je pštrosie vajce. Dinosaurie vajce bolo ešte väčšie.

Šiestaci sa podujali vytvoriť modely rastlinnej alebo živočíšnej bunky. Vo vnútri znázornili drobné orgánčeky pomocou plastelíny, šnúrok, plastu či papiera. Všetky útvary správne nazvali. Samozrejme dodržali správny tvar buniek a počet a druh vnútorných orgánčekov. Odlíšili rastlinnú a živočíšnu bunku. Boli veľmi kreatívni a pripravili na výstavku krásne modely.

Môžete si ich pozrieť na hornej chodbe!