Vianočná besiedka 2022

vložené 20. 01. 2023 o 09:22

Posledný predvianočný deň v škole sme si spoločne spríjemnili Vianočnou besiedkou. Každá trieda si pripravila nápaditý program, ktorý predviedla vo štvrtok 22.12.2022 na dolnej chodbe.

Program otvorili žiaci speváckeho krúžku 2 koledami v sprievode harmonikárky Emy Juricovej z 8.A.

Do Vianočnej pekárne nás zobrali naši prváci.

Po nich nám krásne oblečení bielo-červení druháci zatancovali na pesničku Feliz Navidad.

Ich rovesníci z 2.B sa predviedli básničkou o decembri aj kreatívnym „vareškovým“ tancom.

Tretiaci dolnú chodbu rozospievali 2 koledami a na klavíri ich sprevádzal ich spolužiak Filip Gago.

Žiaci z 3.B si pripravili pesničku Zimný vietor, ktorú doplnili aj pohybom.

Po nich zahral na klavíri sólista Andrej Múka zo 7.B Prelúdium č. 2.

Šikovný huslista Adam Borot sprevádzal svojich spolužiakov pri anglickej piesni Somewhere in my memory. Áčkari však nezaháľali a pripravili si pre nás ešte aj vtipný tanček.

Rovnako zladení žiaci zo 4.B zaspievali pesničku This little light of mine.

Po nich sme mali možnosť vypočuť si rytmický Tirolský tanec v podaní heligónkara Matiasa Michalca zo 7.B.

V piatom ročníku máme výborných spevákov. Áčkari sa predstavili piesňou Svieť nám stromček jagavý a béčkari veselo zaspievali Rolničky, rolničky.

Žiaci zo 6.A poctivo trénovali tanec na anglickú pieseň All I want for Christmas is you.

Celá škola „vyskakovala“, keď nám trieda 6.B spievala pieseň Vianoce sú zas.

Po nich nás potešili anglickou a neskôr aj slovenskou verziou Cup songu žiaci zo 7.A, ktorí si vymysleli aj vlastný text. Ich rovesníci z Bčky zaspievali a zahrali 2 koledy: Šťastie, zdravie a Narodil sa Kristus Pán.

Rozveselili nás aj deti zo ŠKD II., ktoré si pripravili scénky z rozprávky MrázikČerti.

Po nich nám ôsmaci zaspievali pieseň od víťazky Superstar Barbory Piešovej Na Vianoce a pridali aj prekvapenie v podobe tanca.

V tanečnom rytme pokračovali aj deviataci, ktorí si vymysleli a nacvičili choreografiu na ich obľúbenú pieseň All I want for Christmas is you.

Povinšovali nám, zaspievali a zatancovali aj deti zo ŠKD I. s piesňou od Mira Jaroša: Darček.

A keď chceli naši moderátori Ema Juricová a Dalibor Panák uzatvoriť program, prišlo na rad špeciálne vystúpenie našich pedagógov, ktorí si nacvičili dáždnikovú šou.

Burácajúci potlesk utíšil až pán riaditeľ, ktorý svojím príhovorom poďakoval za krásne vystúpenia a poprial všetkým požehnané a pokojné vianočné sviatky.

Úplný záver patril tradičnej kolede Tichá noc, ktorú na harmonike hral deviatak Ján Ondračka a spievala celá škola.

Po nútenej odmlke môžeme spokojne povedať, že Vianočná besiedka 2022 sa skutočne vydarila!