Víťazná trieda "vitamínožrúta" v Dedinkove

vložené 21. 11. 2022 o 07:42

Hoci bol upršaný deň a nedostali sme sa do záhrady, zavítala trieda 6.B do Dedinkova na Záriečie.

Je to malý domček, ktorý dýcha históriou. Majiteľka a mamička Zuzka nás privítala v starom, no obnovenom domčeku. Kúrila už v peci a varila šípkový čaj. Tiež nás pohostila pečenými jabĺčkami v rúre. No nie elektrickej, ale na drevo.

Naši šiestaci sa ukázali ako súťaživí žiaci. V starodávnych naberačkách prenášali loptičky, hádzali do košíka, utekali slalom a kotúľali cez prekážkovú dráhu.

Dievčatá sa snažili okrájať z jabĺčka čo najdlhšiu šupku. Víťazi boli všetci, ktorí sa snažili. Okrem toho sme obdivovali každý detail domčeka, poličky, hračky, komody, gramofón, drevené i porcelánové nádoby, vyšívané obrazy a mnoho iného. Teta Zuzka je otvorená každej návšteve a rada vám porozpráva o minulosti a jej inšpirácii pre súčasnosť.

Ďakujeme!

Eva Múková