Divadelné predstavenie - Nádej Dubček

vložené 16. 11. 2022 o 19:39

V utorok 15.11.2022 sa žiaci 8. a 9. ročníka zúčastnili divadelného predstavenia, ktoré sa odohralo v DA v Trenčíne.

Hru nám predstavilo Mestské divadlo Trenčín.

Dej predstavenia nás previedol najvýznamnejšími udalosťami 20. storočia, v každej z nich sme stretali postavu Alexandra Dubčeka od narodenia až po tragickú smrť. Stali sme sa svedkami dramatických udalostí Pražskej jari, príchodu vojsk V bloku do Československa, preniesli sme sa do obdobia normalizácie a všetko vyústilo do novembrových udalostí z roku 1989.

Žiaci mali možnosť spoznať, a tak trochu aj zažiť, ako prebiehali novembrové udalosti v roku 1989 v Československu.

Veríme, že odkaz 17. novembra - ideály slobody a demokracie, ktoré  nám priniesol, v žiakoch zarezonovali a je už na nich, ako s nimi v ďalšom svojom živote naložia. Či dokážu zabrániť, aby sa vrátili časy strachu, totality, bezprávia alebo si svoje chyby budeme musieť zopakovať znova.

„Ten, kto zabudne na svoju minulosť, je odsúdený ju znovu prežiť!“

„ Čím lepšie poznáme svoju minulosť, tým lepšie sme pripravení na budúcnosť!“

Vianočné prázdniny 2022
o 18 dní 5 hodín
začínajú sa 22. decembra

Učitelské maily

horna súča zelená škola

zelená škola

Copyright © ZŠ s MŠ Michala Rešetku Horná Súča 2012-2022 | Všetky práva vyhradené.

Tvorba web stránok - Ján Ďuriga