Tisíc a jedna stories

vložené 27. 09. 2022 o 08:43

26. september bol vyhlásený za Európsky deň jazykov, a tak sme aj my so žiakmi II. stupňa oslávili tento deň anglicko-slovenským predstavením Tisíc a jedna stories (na motívy rozprávok Tisíc a jedna noc).

Anglicko-slovenská rozprávka koncipovaná ako učebná pomôcka pre žiakov základných škôl vznikla v spolupráci s Divadlom ZkuFraVon.

Naši druhostupniari sa na predstavenie pripravili so svojimi vyučujúcimi anglického jazyka podľa materiálov, ktoré nám tvorcovia tohto predstavenia zaslali.

Cieľom týchto dvojjazyčných predstavení je ľahkou, atraktívnou a hravou formou rozvíjať jazykové schopnosti detí, obohatiť hodiny anglického jazyka, a zároveň ponúknuť deťom jedinečný umelecký zážitok z divadelnej rozprávky v cudzom jazyku.

Následné cvičenia v škole ukážu, koľko si žiaci z predstavenia zapamätali, a ako mu porozumeli.

Ďakujeme hercom, že k nám zavítali a tešíme sa na ďalšie takéto kultúrno-vzdelávacie podujatia!