Zbierka Biela pastelka

vložené 27. 09. 2022 o 08:24

Každoročne v septembri sa koná verejná zbierka Biela pastelka na získanie finančných prostriedkov na podporu ľudí so zrakovým postihnutím.

Výnos z nej je použitý na poskytovanie sociálneho poradenstva a sociálnej rehabilitácie, teda na financovanie aktivít, ktoré nevidiacim a slabozrakým ľuďom pomáhajú začleniť sa do bežného života.

Biela pastelka patrí medzi 10 najväčších zbierok na Slovensku a jej patrónmi sú aj mnohé známe osobnosti napr. Adela Vinczeová, Fero Joke či Robo Roth.

Zapojili sme sa aj my na našej škole a v piatok 23.9.2022 naše dobrovoľníčky Sára a Eliška prešli celú školu s cieľom pomôcť dobrej veci.

Spoločne sa nám podarilo vyzbierať sumu 138,60€, ktorá poputuje na pomoc Únii slabozrakých a nevidiacich Slovenska.

Prispieť sa však dá počas celého roka. Viac informácií na stránke: www.bielapastelka.sk