Prednášky (nielen) o dospievaní

vložené 20. 09. 2022 o 09:20

Každý rok sa snažíme zabezpečiť našim žiakom aj odborné prednášky.

V pondelok 19.9.2022 prišla lektorka z mpedu.sk Ing. Zuzana Šutá ku šiestakom s témou dievčenské a chlapčenské zmeny v období puberty, anatómia, ženské a mužské pohlavné orgány, hormóny, menštruačný cyklus, správne hygienické návyky, správna životospráva ,náladovosť, neistota, zmätok, sebaovládanie vzťahy medzi rovesníkmi. Žiaci boli rozdelení na chlapcov a dievčatá zvlášť.

Pre deviatakov odznela prednáška " Tak to nechceš"  s témami: psychická pohlavná zrelosť (sebaovládanie, zodpovednosť), bezpečné rande, prevencia, príčiny a trestnoprávne aspekty sexuálneho zneužitia a znásilnenia, kde hľadať pomoc a i.

Dúfame, že prednášky priniesli žiakom nové a užitočné informácie, ktoré využijú aj v bežnom živote.

Letné prázdniny 2023
o 29 dní 7 hodín
začínajú sa 30. júna

Učitelské maily

horna súča zelená škola

zelená škola

Copyright © ZŠ s MŠ Michala Rešetku Horná Súča 2012-2023 | Všetky práva vyhradené.

Tvorba web stránok - Ján Ďuriga