Medzinárodné športové stretnutie – Šumice 2022

vložené 13. 07. 2022 o 13:09

Po 2 nevydarených rokoch z dôvodu covidových opatrení sme zavítali na pôdu našej družobnej školy.

Nášmu stretnutiu predchádzala písomná komunikácia medzi riaditeľmi, v ktorej sa dohodli na súťažných športových disciplínach: prehadzovaná – žiačky, florbal – staršie žiačky, florbal – starší žiaci, malý futbal – mladší žiaci, veľký futbal – starší žiaci.

Začalo sa florbalmi – najskôr žiaci, potom žiačky.

Naši chlapci nestačili na florbalistov zo Šumíc a  prehrali v riadnom hracom čase o 2 góly (3:1).

Inak to bolo s dievčatami. Tie dlho vyhrávali, avšak 30 sekúnd pred koncom zápasu Šumičanky vyrovnali a vynútili si tak samostatné nájazdy, v ktorých zvíťazili.

Ďalším športom bola prehadzovaná, v ktorej 1. set získali naše žiačky, avšak v ďalších 2 sa im nepodarilo zopakovať výkon z 1. setu, a tak prehrali na sety 2:1.

Súbežne s prehadzovanou začal malý futbal mladších žiakov na futbalovom ihrisku miestneho futbalového klubu. Výkony družstiev boli veľmi vyrovnané, domáci zvíťazili rozdielom jedného gólu.

Športové zápolenie sa ukončilo zápasom veľkého futbalu starších žiakov, v ktorom naši chlapci z Hornej Súče deklasovali žiakov zo Šumíc krásnym výsledkom 4:0. Strelcom zápasu bol Dominik Farý, ktorý strelil hetrik a 1 gól pridal Tomáš Ondračka.

Vďaka poslednému zápasu sme zo Šumíc neodchádzali smutní, ale s dobrým pocitom zo vzájomného stretnutia škôl.

Napriek celkovému víťazstvu domácich v 5. ročníku Memoriálu Petra Vrágy je stav vzájomných stretnutí vyrovnaný (1 víťazstvo Horná Súča, 1 víťazstvo Šumice, 1 remíza).

Do nasledujúceho stretnutia ostáva putovný pohár v Šumiciach. Veríme, že o rok tiež ostane v mieste bojiska, nakoľko sa súťaž uskutoční na pôde našej školy.

Letné prázdniny 2024
o 69 dní 3 hodiny
začínajú sa 28. júna

Učitelské maily

horna súča zelená škola

zelená škola

Copyright © ZŠ s MŠ Michala Rešetku Horná Súča 2012-2024 | Všetky práva vyhradené.