Návšteva knižnice žiakov 1.B

vložené 06. 06. 2022 o 20:09

Každý prvák a prváčka sa s veľkou radosťou púšťa do spoznávania písmen, slabík, slov a viet.

Prváci z 1. B triedy celý rok usilovne pracovali, trénovali, recitovali, čítali.  Zapáčilo sa im čítanie básni, v ktorých hľadali rýmy. Tešili sa na príbehy v šlabikári i v čítanke. A najviac radosti im vždy prinieslo nové číslo časopisu Vrabček. Všetci sa naučili správne pracovať hlasom, dýchať, robiť pauzy, intonovať. Takže pani učiteľka rozhodla, že svoju šikovnosť a radosť z čítania môžu zdokonaľovať čítaním kníh z našej obecnej knižnice.

Prváci dvakrát navštívili knižnicu, zoznámili sa s pani Magduškou, ktorá im pripravila čitateľské preukazy a oni sa stali naozajstnými čitateľmi. Radosť v očiach prváčikov z požičanej knihy sa miešala s hrdosťou pani učiteľky. Jej prváci dosiahli na všetky písmenká abecedy a môžu začať spoznávať nekonečné svety fantázie ukryté v knihách.