Exkurzia – Piešťany, Bradlo, Košariská

vložené 06. 06. 2022 o 19:49

Vojenské historické múzeum Piešťany otvorilo dňa 24. 5. 2022 bránu pre nás, žiakov VIII.A a IX.A triedy, keďže sme sa tam vybrali na exkurziu. So zatajeným dychom sme počúvali zaujímavý odborný výklad a prechádzali expozíciou pod názvom „Výzbroj čs. armády v rokoch 1945 – 1992“ v halách aj exteriéri letiskového areálu. Mohli sme vidieť rôzne typy vojenských motorových vozidiel a lietadiel, ktoré Slovensko kedysi využívalo.

Potom nás kolesá nášho autobusu  priviedli k významnému slovenskému monumentu – k mohyle M. R. Štefánika, ktorú dal na počesť nášho velikána postaviť architekt Dušan Jurkovič, tá sa pyšne týči na kopci Bradlo.

Na záver sme navštívili  Múzeum Milana Rastislava Štefánika v Košariskách, jeho niekdajší rodný dom. Pútavým rozprávaním sme sa dostali do miest, štátov, ktoré navštívil, obdivovali sme predmety, ktoré si odtiaľ priniesol, dozvedeli sme sa mnohé zaujímavosti o jeho rodine, ale i tom, ako žil, s kým sa stretával a čo všetko robil pre našu krajinu.

Ďakujeme za zaujímavú exkurziu.