Exkurzia 5. ročníka do Bratislavy

vložené 31. 05. 2022 o 20:10

Dňa 27.5.2022 sme sa spolu s triedami 5.A a 5.B vybrali na „potulky“ po našom hlavnom meste. Prvou zastávkou bola budova Radošinského naivného divadla, kde sme si spoločne pozreli bábkové predstavenie Dlhý, Okatý, Bruchatý. Divadlo bolo zaujímavé, herci predviedli výborný výkon a naši piataci si aspoň v praxi mohli vyskúšať svoje poznatky z literatúry.

Následne sme sa presunuli do budovy RTVS, kde sme si pozreli výstavu filmových kostýmov z viacerých televíznych inscenácií. Výstavou nás sprevádzala kostýmová výtvarníčka pani Ľubica Jarjabková.

Naše ďalšie kroky viedli do ZOO. Žiaci si popozerali ohrozené druhy zvierat, dozvedeli sa veľa nových informácií prostredníctvom výkladu pani sprievodkyne. Pekne reagovali na kladené otázky a taktiež sa odvážne pýtali na to, čo ich zaujímalo. Po prehliadke ohrozených druhov mali žiaci rozchod, kde si v skupinkách popozerali ostatné zvieratá.

Poslednou zastávkou našej exkurzie bolo nákupné centrum Avion, v ktorom sa žiaci mohli občerstviť, nakúpiť a stráviť prijemný čas so svojimi spolužiakmi.

Žiaci i pedagogický dozor si z exkurzie odnášajú len pozitívne zážitky a tešia sa na ďalšie zmysluplné učenie prostredníctvom skúseností a objavovania.