Navštívili sme chovateľa holubov...

vložené 29. 05. 2022 o 21:26

V jedno májové popoludnie sme s deťmi z ŠKD III. navštívili v našej obci chovateľa holubov pána Viktora Kaku, ktorý nás ochotne privítal a porozprával nám o svojej záľube.

Dozvedeli sme sa veľa informácií o chove holubov, ako sa holuby cvičia na preteky a aj to, že každý holub más svoju povahu a že tí najtvrdohlavejší bývajú práve najlepšími pretekármi.

Ukázal nám, ako sa holuby krúžkujú a vysvetlil nám, čo znamenajú údaje na danom krúžku, a čo by sme mali spraviť, ak nájdeme vysileného holuba na ceste alebo na našom dvore. Taktiež sme si mohli pohladkať pár holubov a aj 4-dňové holúbätko.

Týmto sa mu chceme poďakovať za čas, ktorý nám venoval a v jeho ďalších chovateľských aktivitách mu prajeme veľa úspechov.

M. Habániková