MINI ZOO

vložené 29. 05. 2022 o 21:03

(Projektový deň)

Vo štvrtok 26.5.2022 mali žiaci 6. ročníkov pripravené projekty o svojich domácich zvieratách a miláčikoch.

V rámci environmentálnej výchovy nám ich prišli predstaviť. Svoje zvieratá v klietkach či prenosných boxoch rozložili v parku. Priniesli pre nich aj jedlo, vodu a rôzne ďalšie dobroty. Pripravili si o svojich miláčikoch informácie a kvízové otázky. Žiaci, ktorí nemajú zvieratko, priniesli projekty o tých, ktoré by chceli vlastniť. Pripravili o nich nástenku.

A prezentácia sa mohla začať. V 15-20 minútových intervaloch sa postupne prišli pozrieť všetky triedy našej školy i materskej školy.

Chcem vyzdvihnúť a pochváliť prezentujúcich žiakov, ktorí o svojich zvieratách vedia veľmi veľa a odvážne sa s tým podelili. Neunikli ani pred zvedavými otázkami žiakov a učiteľov.

Šiestaci kládli aj kontrolné otázky počúvajúcim, a tak sa vzájomne obohatili. Bolo zaujímavé pozorovať rovesnícke vzdelávanie.

Hladkania, kŕmenia a radosti si užili azda všetci. Svedčí o tom aj záverečný dotazník z našej aktivity.

Dúfam, že ste si tento deň spoločne užili.

o 92 dní 3 hodiny