EXKURZIA BANSKÁ ŠTIAVNICA - KREMNICA

vložené 29. 05. 2022 o 20:47

V piatok 20. mája 2022 sa triedy 6.A a 7.A  vydali na exkurziu do Banskej Štiavnice a Kremnice, miest s bohatou históriou.

Tento dobrodružný deň začali cestou do mincovne v Kremnici, kde sa dozvedeli veľa nových informácií, ba dokonca videli staré i novodobé stroje na výrobu mincí či medailí.

Ani sa nenazdali a už sa viezli autobusom do štôlne Bartolomej v Banskej Štiavnici. Nasadili si prilbu, plášť a hor sa do štôlne. Štôlňou ich sprevádzala veľmi milá pani sprievodkyňa a úzkymi chodbičkami ich sprevádzali aj štiavnickí permoníci.

Po prehliadke sa presunuli do centra mesta, kde sa nachádzala BANKA LÁSKY. Deti sa dozvedeli mnohé zaujímavosti, no okrem iného videli aj živé obrazy známej Maríny, básnika Andreja Sládkoviča, Maríninej matky i mnoho iného.

Celú exkurziu ukončili veselou cestou do Hornej Súče. Na exkurzii bolo 45 žiakov a štyria učitelia. Deti i učitelia si výlet veľmi užili a dúfame, že sa ešte podarí zorganizovať veľa takýchto exkurzií.