Biologická olympiáda - krajské kolo

vložené 25. 05. 2022 o 15:43

(Kategória E - Poznaj a chráň)

V máji po príchode pekného počasia sa prezenčne uskutočnilo krajské kolo olympiády v poznávaní rastlín, ktoré rastú pri ľudských obydliach.

Cestovali sme vlakom do Považskej Bystrice do centra voľného času. Stretlo sa tam 16 víťazov z 8 okresov a najlepší botanici základných škôl.

Za náš okres postúpili Veronika Jančiová a Samuel Seriš. Odovzdali pripravené herbáre a svoje pozorovania z Hornej Súče.

V prvej časti súťaže písali vedomostný test, v druhej ich čakala poznávačka 15 rastlín a ich určovanie slovenským a latinským názvom. V tretej časti to bola ústna skúška o 10 rastlinách. Výsledky sme sa nedozvedeli na mieste, ale až neskôr cez EduPage. Naši botanici obsadili krásne a zaslúžené

6. miesto -  Veronika Jančiová, 9.A

10. miesto - Samuel Seriš, 8.A.

Blahoželáme!