Chemická olympiáda - krajské kolo

vložené 18. 05. 2022 o 20:47

(Stredná škola v Novákoch)

Trenčiansky kraj patrí už dlhodobo k podporovateľom chemických škôl a chemických povolaní. V mestách Dubnica nad Váhom, Prievidza, Partizánske, Nováky, Púchov a v iných mestách a dedinách sa nachádzajú firmy z kategórie chemický priemysel. Nováky patria k najväčším výrobcom PVC v strednej Európe. Sídli tam aj škola, ktorá bola hostiteľom chemickej olympiády kategórie D pre základné školy.

Po úspechu na okresnom kole v Trenčíne si svoje chemické zručnosti zmerali v konkurencii 40 chemikov aj naši deviataci.

Stali sa úspešnými riešiteľmi krajského kola a obsadili krásne

15. miesto - Veronika Jančiová,

23. miesto - Jozef Múka.

Súťaž bola ťažká, veď medzi sebou súťažili víťazi všetkých okresov. Dúfame, že naši súťažiaci nadobudli nové skúsenosti a zručnosti v chemickom laboratóriu a zasiali v sebe záujem o vedu - chémiu.

o 66 dní 2 hodiny