Netradičné medovníčky v ŠKD III.

vložené 10. 12. 2021 o 08:24

Vianoce sa neodmysliteľne spájajú s medovníčkami, s ich vôňou, chuťou... Každý z nás si iste pamätá, ako ich doma mame pomáhal piecť a zdobiť.

V našom klube sme sa rozhodli tento rok pre netradičné medovníčky a to z kartónu. Vystrihli sme si rôzne tvary a zdobili ich fixkami a farbami. Triedou sa síce nešírila ich vôňa a deti nemohli po upečení do nich zahryznúť, ale o smiech a o zábavu sme pri ich výrobe neprišli. Niektoré medovníčky poputovali do krabičiek pre seniorov a zopár sme použili na výzdobu nášho klubu.

Okrem medovníčkov sme skúsili vyrobiť aj zimné medovníkové domčeky, ktoré zdobia vchod našej školy. Takéto netradičné „pečenie“ a zdobenie sa deťom páčilo.

M. Habániková

Jarné prázdniny 2022