Návšetva u Repov

vložené 30. 11. 2021 o 14:07

V rámci predmetu regionálna výchova navštevujeme so žiakmi postupne viaceré kopanice a zaujímavé miesta Hornej aj Dolnej Súče. V stredu 24.11.2021 sme zavítali do osady Repáky, kde sme navštívili dom, v ktorom sa počas 2. svetovej vojny skrývali partizáni. Fašisti počas prepadu zastrelili nielen ich, ale aj majiteľa domu Jozefa Cverenkára a jeho 14-ročnú dcéru Helenku. Obetiam týchto krvavých udalostí je venovaná pamätná tabuľa, ktorá je umiestnená v prednej časti domu. O udalostiach, ktoré sa tu odohrali, nám vďaka žiačke Dianke Chlebanovej prišiel porozprávať majiteľ domu pán Anton Novomestský, za čo mu veľmi pekne ďakujeme.

o 64 dní 3 hodiny