Zručnosti, vedomosti a predstavivosť ôsmakov

vložené 11. 11. 2021 o 11:54

(Vytvorili modely atómov.)

Na chémii v 8. ročníku sa žiaci učili o atómoch. Sú to mikroskopické častice, ktoré nevidieť očami ani školským mikroskopom. Tvoria všetky predmety okolo nás a dokonca aj celé naše telo.

Žiaci dostali zadanie projektu vytvoriť trojrozmerný model ľubovoľného atómu. Využiť mohli na to rôzne materiály. Zapojiť museli aj svoje šikovné ruky a získané vedomosti o stavbe atómov. Mikročastice v nich majú svoje zákonité usporiadanie vo vrstvách.

Svoje modely priniesli do školy a pozrieť si ich môžete na hornej chodbe. Rozmerovo najväčší model vyrobil ôsmak Juraj Hoťko, ktorý ho vlastnoručne vyrezal z polystyrénu a nastriekal farbou. Zaujímavý model vyrobený z drôtu a guľôčok vytvoril aj Herko Ondračka. So svojou manuálnou zručnosťou sa určite v živote nestratia.